Kategorie: Hroznové víno
Zavařování hroznového vína
Zavařování hroznového vína není u nás příliš obvyklou úpravou tohoto výborného ovoce, které má navíc i velmi příznivé účinky na naše zdraví. Vinné hrozny mají pozitivní účinky například na kardiovasculární systém, zažívací ústrojí a močové cesty. Hroznové víno se samozřejmě nejvíce používá k výrobě vína. Můžeme si
Kompot z hroznového vína
Pokud máte přebytek vinných hroznů, určitě stojí za zkoušku připravit si kompot z hroznového vína. I když tato úprava tohoto výtečného ovoce není příliš obvyklá, určitě budete překvapeni výsledkem.
- čerstvé sladké vinné hrozny, nepoškozené, pevné, pokud možno s malým počtem semen
Nálev na 1 litr vody:
- 350 g cukru
Bobule opatrně otrháme, zbavíme třapin a důkladně opereme. Po odkapání je nasypeme do zavařovacích sklenic a setřeseme, aby se do nich vešlo co nejvíce bobulí. Zalijeme je horkým nálevem, uzavřeme víčky, dáme do zavařovacího hrnce s horkou vodou a sterilujeme.
Hroznový sirup
Pokud máte přebytek vinných hroznů, zkuste si doma připravit recept na zdravý, chutný a osvěžující domácí hroznový sirup.
- vinné hrozny červené nebo bílé
Na 1 litr šťávy:
- 1,5 kg cukru
- 6 g kyseliny citrónové
Vinné hrozny dobře omyjeme, bobule obereme, zbavíme důkladně třapin a rozmačkáme. Drť necháme několik hodin odležet v chladné místnosti, nesmí ale nakvasit. Šťavu z hroznové drti můžeme získat ještě snadněji a rychleji, když drť opatrně zahříváme (nejlépe ve vodní lázni) za občasného promíchání na teplotu asi 75 stupňů a při této teplotě udržujeme 10 – 15 minut. Horkou drť prolisujeme