Kategorie: Moučníky s ořechy

Mrkvový dort s ořechy

Mrkvový dort s ořechy recept

Kdo nikdy neochutnal mrkvový dort, tak si ani nedovede představit jak je to výborný moučník. Receptů na tuto lahůdku můžeme najít nepřeberné množství. U nás jednoznačně vyhrává verze se spoustou ořechů, které dodají mrkváči ten správný šmrnc. Tento hrníčkový recept na mrkvový dort s ořechy je poměrně jednoduchý a rychlý, takže ho zvládne i začátečník.

Křehký jablečný závin z nekynutého těsta

Křehký jablečný závin z nekynutého těsta - recept

Jablečný závin, nebo taky štrůdl, patří už odpradávna mezi naše tradičně nejoblíbenější moučníky. Na jeho přípravu existuje několik receptů z nichž nejjednodušší je z koupeného listového těsta. Nejen na podzim v sezóně jablek je určitě dobré mít po ruce hned několik variant, mezi které patří i recept na křehký jablečný závin z nekynutého těsta. 

Hrníčková ořechová bábovka

Hrníčková ořechová bábovka recept

Existuje mnoho receptů na bábovku od klasické třené přes piškotovou, kynutou, olejovou, s tvarohem a podobně. Velmi oblíbené jsou hrníčkové recepty, které jsou rychlé bez potřeby vážení surovin. Hrníčková ořechová bábovka je jedním z nich. Takže pokud nechceme strávit půl dne pečením, když máme chuť na něco sladkého ke kafíčku, určitě bych jí doporučila.

Ořechové řezy

Ořechové řezy s medem na plech

Pokud jsme si v sezóně ořechů nadělali nějaké ty zásoby, určitě se vyplatí vyzkoušet recept na ořechové řezy s medem. Tento moučník na plech s ořechy dobře vypadá a ještě lépe chutná, takže se dá použít i pro slavnostnější příležitosti. Jen s louskáním ořechů je trochu větší práce, a ze své vlastní zkušenosti vím, že se k tomu, alespoň tedy u nás doma, nikdo moc nehrne.

Ořechové rohlíčky s krémem

Pařížské ořechové rohlíčky s krémem

Ořechové rohlíčky s krémem u nás doma patří mezi nejoblíbenější druhy cukroví. Sní se vždy jako první, takže je nestíhám doplňovat. Jsou křehké, krém je opravdu moc dobrý a na jazyku se jen rozplynou. Je to opravdu výborné cukroví, které pohladí nejen svojí jemnou chutí, ale je lahodné i oku. S pečením nemusíme čekat na vánoce, ale můžeme je připravit i během roku jako moučník. Někdo zná recept na pařížské rohlíčky, který je obdobný.

Muffiny s kousky čokolády

Muffiny s kousky čokolády - recept

Muffiny jsou trendem dnešní kuchyně a oblíbeným moučníkem takřka po celém světě. Receptů na muffiny je opravdu nepřeberné množství od sladké klasiky až po slané a pikantní například s ementálem. Každá kuchařka jich má většinou pár „v rukávu“. Tento recept na muffiny s kousky čokolády je velmi jednoduchý a rychlý. Takže když nemám mnoho času a „honí nás mlsná“, tak po něm někdy sáhnu.

Jablečné muffiny se skořicí

Jablečné muffiny se skořicí recept

Muffiny jako moučník oceníme k odpolední kávě, ale i k snídani, jako dobrotu, která nám zpříjemní začátek dne. Existuje spoustu receptů na tyto „malé bábovičky“, které se s oblibou pečou snad po celém světě. Jejich příprava většinou nebývá příliš složitá, ale nabízí velkou rozmanitost. Jablečné muffiny se skořicí jsou jedním z rychlých, jednoduchých, ovocných receptů na tyto nadýchané bochánky.

Jablečný štrůdl z listového těsta

Jablečný štrůdl z listového těsta recept

Když je sezóna jablek v plném proudu, ale i mimo ní, je jablečný štrůdl z listového těsta velmi oblíbeným, jednoduchým a často pečeným moučníkem.