Zavařování rybízu

Zavařování rybízu recepty

Rybíz černý, červený i bílý má vysoký obsah pektinových látek a vitamínu C, který se při dodržení správného postupu při zavařování rybízu z velké části zachovává. Černý rybíz mimo jiné obsahuje také hodně tříslovin.

Černý rybízČerstvý rybíz sice mnozí nemusí pro jeho nakyslou chuť, ale konzervovaný se u nás těší velké oblibě. Příprava rybízu od natrhání až po obrání od třapin je sice dosti pracná, ale výsledná chuť domácí zavařeniny jistě stojí za to

Z červeného rybízu můžeme připravit kompoty, mošty, sirupy, marmelády, džemy, víno, rosoly a džusy. Bílý rybíz používáme stejně jako rybíz červený, ale pro jeho nevýraznou barvu ho je dobré kombinovat s jiným ovocem. Z černého rybízu připravujeme kompoty, rosoly, klevety a džemy.

Používá se také jako přísada k obarvení pomazánek, rosolů, vína, moštů a jako přípravek ke zvýšení rosolování. Pro jeho vyšší obsah pektinu ho, při přípravě marmelád nebo džemů, kombinujeme s ovocem s nižším obsahem těchto látek. Více o zavařovánn rybízu naleznete v našich receptech.

Související články a recepty k zavařování rybízu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *